Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Çalışma Saatleri : Pazartesi <> Cuma - 09:00 'dan 17:00' a kadar.
  İletişim : +90 212 225 20 49

Ameliyatlar

Kalça Çıkığı

Kalça çıkıklığının nedenleri arasında genetik faktörler, ailenin sahip olduğu ilk çocuk olmak, kız çocuk olmak, bebeğin doğum kilosunun fazla olması, annenin gebelikte artan bazı hormonları, sezaryen doğum, normal doğumda bebeğin ters gelmesi ve bebeğin kundaklanması yer almaktadır. Bu nedenlerden dolayı oluşan kalça çıkıklıkları ileri yaşlarda kişilerin sorun yaşamakta ve uzmana başvurma ihtiyacını hissetmektedirler. Gelişen tıp teknolojileri ve artan tıbbi tecrübelerle bu hastalara daha erken dönemlerde müdahale ediliyor, günlük yaşantılarını sorunsuz yaşamaları sağlanıyor.

Diz Protezi Ameliyatı
Diz Protezi

Uyluk, kaval ve diz kapağı kemiklerinden meydana gelir. Kemiklerin uç kısımları kıkırdak doku kaplıdır ve kireçlenme diye isimlendirilen hastalıkta kıkırdak doku bozulur.

artroskopik cerrahi ameliyat
Artroskopik Cerrahi

Artroskopik Cerrahi, eklemlere 0.5 cm lik kesiler ile girilen ve özel aletler kullanılarak yapılan ameliyatlara denir. En çok diz eklemine artroskopik cerrahi uygulanır.

Kalça Protezi Ameliyatı
Kalça Protezi

Total eklem protezi, bozuk eklem yüzeyinin yapay materyallerle değiştirilerek ekleme tekrar fonksiyon ile stabilite kazandırılmasını ve mevcut ağrıların ortadan kaldırılmasını amaçlamaktadır.