Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Çalışma Saatleri : Pazartesi <> Cuma - 09:00 'dan 17:00' a kadar.
  İletişim : +90 212 225 20 49

Ameliyatlar

Artroskopik Cerrahi

Artroskopik Cerrahi, eklemlere 0.5 cm lik kesiler ile girilen ve özel aletler kullanılarak yapılan ameliyatlara denir. En çok diz eklemine artroskopik cerrahi uygulanır. Meniskus yırtıkları, diz bağ yaralanmalarının tamiri, eklemde temizlik yapılması, kıkırdak yaralanmalarının tamiri ve bazı kırıkların onarımı amacı ile kullanılır. Son yıllarda kalça eklemi patolojilerinde, arka ayak cerrahisinde , omuz ekleminin çeşitli hastalıklarında ve yaralanmalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Artroskopik cerrahi yapılırken doku zedelenmesi en düşük seviyede olup iyileşme çok çabuk gerçekleşmektedir. Ciltte yara izi kalmamakta ve ameliyat sonrası ağrı çok az hissedilmektedir.

Diz Protezi Ameliyatı
Diz Protezi

Uyluk, kaval ve diz kapağı kemiklerinden meydana gelir. Kemiklerin uç kısımları kıkırdak doku kaplıdır ve kireçlenme diye isimlendirilen hastalıkta kıkırdak doku bozulur.

Kalça Protezi Ameliyatı
Kalça Protezi

Total eklem protezi, bozuk eklem yüzeyinin yapay materyallerle değiştirilerek ekleme tekrar fonksiyon ile stabilite kazandırılmasını ve mevcut ağrıların ortadan kaldırılmasını amaçlamaktadır.

Kalça Çıkığı Ameliyatı
Kalça Çıkığı

Gelişen tıp teknolojileri ve artan tıbbi tecrübelerle bu hastalara daha erken dönemlerde müdahele ediliyor, günlük yaşantılarını sorunsuz yaşamaları sağlanıyor.